Nedarí sa vám dobre si zorganizovať prácu? Využite elektronickú pomoc!

Organizácia práce je polovicou jej úspechu. Ak si dokážete dobre rozplánovať svoj pracovný deň, urobíte viac a s menšou námahou. Niekedy je však organizovanie náročnejšie, než samotná práca. Dnes už však existuje viacero “pomocníkov”, ktorí vám to môžu uľahčiť.

Nedarí sa vám dobre si zorganizovať prácu? Využite elektronickú pomoc!
(zdroj: unsplash.com)

Mobil náš každodenný

Takmer celé naše životy nosíme v malých skrinkách v taškách alebo vo vreckách. Áno, reč je o mobilných telefónoch. Tie nám často organizujú nielen prácu, ale aj voľný čas, fyzické aktivity, sociálne interakcie či zábavu. Ak chcete svoj telefón využívať predovšetkým na pracovné aktivity, vyberte si konkrétny model podľa druhu svojej práce. Podnikateľ, ktorý komunikuje denne so svojimi klientami, potrebuje určite výkonný model s dlhou výdržou batérie, z odolného materiálu a prípadne aj s možnosťou vložiť dve SIM karty. Influencer (čo sa už stalo takmer bežným povolaním) zasa potrebuje predovšetkým dobrú kameru a programy na úpravu fotiek a videí. Pozrite si najlepšie mobily roka, z ktorých si vyberie naozaj každý.

Užitočné skratky

Organizérmi obsahu prácu sú určite USB kľúče a externé hardisky. Hoci sa môže zdať, že rozhodujúcim faktorom pri výbere pamäťového zariadenia je jeho kapacita, dôležitá je aj rýchlosť prenosu dát. Potom tu sú aj ďalšie kritériá, ako to, či napríklad potrebujete pracovať na viacerých operačných systémoch. Väčšina USB kľúčov je naformátovaná ako FAT 32 kvôli vynikajúcej kompaktibilite, môžete však na nich ukladať iba súbory do 4 GB. Ak potrebujete preniesť súbory väčšie ako 4 GB, musíte naformátovať svoj USB flash disk na súborový systém s väčšími limitmi veľkosti súborov. V prípade práce na viacerých OS si vyberte USB kľúč s označením exFAT, v prípade Windowsu NTFS, MacOS HFS+ a v prípade Linuxu EXT.

Pracovný notebook môžete aj dostať od zamestnávateľa

Retro organizátorom nášho času bývali náramkové hodinky. Samozrejme, klasické analógové sú k dispozícii ešte stále, ale už ich takmer vytlačili z trhu smart hodinky. Ide v podstate o predĺženú ruku vášho mobilného telefónu zobrazujú notifikácie, umožňujú správu kalendára, ovládanie hudby, niektoré dokonca aj volanie a posielanie SMS bez pripojeného telefónu. Pozrite si naše tipy na top smart hodinky a nájdite tie svoje. Zabudnúť nesmieme ani na ďalší dôležitý pracovný nástroj pri väčšine povolaní, ktorým je laptop (poprípade tablet). O ten sa niekedy postará váš zamestnávateľ, alebo si ho v inom prípade môžete zohnať aj sami. V súčasnosti sú na trhu klasické notebooky, ultrabooky, netbooky, hybridné notebooky alebo dotykové notebooky. Do bežnej firmy vyberajte notebook podľa záruky, servisu, veľkosti obrazovky okolo 15 palcov, hmotnosti do 2,5 kg a rýchleho procesoru. Dobré je aj to, ak takýto firemný notebook má samostatnú numerickú klávesnicu kvôli väčšej rýchlosti a pohodlnosti pri písaní číslic, na dotyk príjemnú, čo najtenšiu klávesnicu kvôli hluku pri písaní, špeciálne Fn tlačidlá a všetky moderné porty – HDMI na kvalitné video a audio, USB 3.0 pre rýchly prenos dát, LAN na pripojenie do siete. Kvalitné laptopy za skvelé ceny a rady, ako si ich vybrať, nájdete aj na https://www.nakupnaporadna.sk/.