Aj farba auta môže hovoriť o vašej osobnosti – viete, ako na tom ste?

Možno ste nad tým nikdy nepremýšľali, ale aj taký detail, ako farba vášho auta dokáže odrážať vašu vnútornú osobnosť. Nezáleží pri tom na tom, či ste automobilový nadšenec, alebo len niekto, kto svoje auto zdedil po rodičoch či kúpil z bazáru. Čo teda o vás hovorí napríklad to, že máte červené kombi?

Aj farba auta môže hovoriť o vašej osobnosti - viete, ako na tom ste?
(zdroj: unsplash.com)

Kšefty s farbami?

To, že farba o nás naozaj veľa hovorí, potvrdzuje fakt, že základných farieb, ktoré si môžete pri výbere auta vybrať, je päť alebo šesť – a presne toľko je aj najbežnejších typov osobností. Niektorí výrobcovia dokonca používajú iba špecifickú sadu farieb, pretože tie reprezentujú osobnosti, ktoré ich priťahujú svojím dizajnom auta. Je faktom, že niektorých ľudí viac priťahuje konkrétna farba auta, aj keď táto farba nie je výrazná v žiadnej inej oblasti ich života. A zdá sa, že automobilky to do istej miery využívajú a presne vedia, aké osobnosti priťahujú ich autá a aké farebné možnosti sú teda pre nich ideálne.

Ste zmyselní, alebo dôveryhodní?

Farby áut však odrážajú aj iné typy osobnosti ako tie, ktoré si vyberajú farby z kategórie „klasických“. Veľmi zmyselné osobnosti odrážajú napríklad tmavšie tóny červenej, akými sú bordová alebo tehlovočervená. Perleťová biela je zasa farbou perfekcionistov. Pozor, nejde o klasickú bielu, ale o bielu s kovovými kvalitami. Svetlomodré autá sa vo všobecnosti spájajú s vernými, dôverčivými a pokojnými ľuďmi, zatiaľ čo tmavomodrá farba je pre ľudí v pozícii moci a autority. V podstate všetci ľudia, ktorí si vyberú modrú, sú považovaní za veľmi dôveryhodných. Neutrálne farby ako hnedá a hlavne jej tmavšie odtiene sa spájajú s kávou a bohatou tmavou čokoládou, čo z nich robí atraktívnu farbu hlavne pre tých, ktorí si v živote radi doprajú niektoré z jemných vecí.

Farbu si vždy všimneme ako prvú

Tak, ako je rozdiel medzi perleťovou bielou a bielou, netreba si zamieňať ani striebornú a sivú. Sivé vozidlá sa napríklad spájajú s ľuďmi, ktorí sú veľmi vyrovnaní. Krikľavé farby sú zasa pre bláznivých ľudí, ktorým toho pokojný životný štýl veľa nehovorí. Bez ohľadu na to, či preferujete tú alebo tú farbu, existuje veľké uspokojenie z toho, že môžete mať auto, ktoré odráža to, ako sa cítite. A to je v podstate dôvod, prečo ľudí najprv priťahuje farba vozidla, až potom značka a model. Tak čo, už ste sa rozhodli, akej farby bude vaše najbližšie nové auto?