Milujete džínsy? Tak pozor, je tu nový módny trend, ktorý ich nahradí!

Zvykli sme si na to, že univerzálnym odevom na každý deň, formálnu aj neformálnu príležitosť sa stali džínsy. Každý má určite doma v skrini aspoň jedny. Ale čo sukne? Tie predsa najviac podčiarkujú ženskosť a sú tiež dlhé roky sú obľúbeným módnym kúskom. Aké sukne teda majú šancu, že nahradia multifunkčné rifle?

Milujete džínsy? Tak pozor, je tu nový módny trend, ktorý ich nahradí!
(zdroj: unsplash.com)

Choďte so svetovým trendom

Letné sukne, krátke sukne, dlhé sukne, maxi sukne, ľanové sukne, alebo džínsové sukne na každodenné nosenie – ani tie by nemali v našom šatníku chýbať. Hoci doteraz vo veľkom leteli ultra krátke sukne, na prehliadkových mólach a v kolekciách takmer všetkých značiek začínajú prevládať midi sukne. Napríklad bielu midi sukňu už môžete zbadať v uliciach New Yorku a Paríža, tak prečo ňou napríklad nepozdvihnúť aj svoje športové oblečenie, doplniť monochromatický vzhľad alebo získať obdivné pohľady počas firemného večierku? Kúpte si jednu alebo dve vkusné biele midi sukne a máte vyhraté!

Pre každého a na každú príležitosť

Všestrannosť a štýlovosť bielych midi sukní si už obľúbili aj celebrity, známe tváre aj všetci milovníci módy. Nejde o žiadnu novinku, ale napriek tomu je to aktuálne must have kúsok do vášho šatníka. Hodí sa totiž nielen skoro na každú príležitosť, ale aj každej žene alebo slečne. Môžete mať nad 50, nejaké to kilo navyše, alebo naopak, veľkosť XS – správne vybraná biela midi sukňa je jednoducho povinnou výbavou. Jej rafinová dĺžka totiž skryje to čo treba, zatiaľ čo priliehavejšie modely dokážu zvýrazniť krivky na tých najpotrebnejších miestach. Vybrať sa dá aj z rôznych materiálov, od saténu cez spomínanú džínsovinu až po pleteniny. Možno by ste to nikdy nepovedali, ale aj materiál alebo látka sukne totiž dokážu ovplyvniť výsledný efekt vášho vzhľadu.

Do bielej midi sukne radšej investujte viac

Ďalšou zaťažkávajúcou skúškou môže byť vybrať si správnu veľkosť. Samozrejme, najlepšie je sukňu si fyzicky vyskúšať, prejsť sa v nej a skúsiť si v nej sadnúť. Správna veľkosť veľmi závisí od toho, ako sa v nej cítite. Sukňa by nemala tlačiť alebo ťahať a mali by ste sa v nej cítiť pohodlne a sebavedomo. Určite si nekupujte lacné sukne z fast fashion, pretože tento kúsok nie je len módnym výstrelkom, ale niečím, čo určite využijete aj dlhodobejšie. Vyhnete sa aj tomu, že svoju sukňu potom uvidíte na každej druhej žene na ulici. Výhodou bielej midi sukne je aj to, že je ľahko kombinovateľná a všestranná. Spárovať ju rovnako môžete s obľúbenou mikinou, štýlovými teniskami alebo chelsea čižmami, ako aj s pleteným svetrom neutrálnej alebo výraznejšej farby a kotníkovými čižmami na formálnejšiu príležitosť. Hodí sa k nej aj blúzka a lodičky. Materiál rozhoduje najmä o ročnom období, v ktorom môžete sukňu nosiť – na zimu určite stavte na mäkké pletené biele sukne, ktoré vás nielen zahrejú, ale takisto vám dodajú štýl.